Logo
Go Right
جست و جو
کلک آزادگان صنعت نشر آفرینندگان خبرنامه خدمات فروشگاه
Go left
پیوستن
خانه . کلک آزادگان . فروشگاه . آثار چاپ‌شده . روان‌شناسی و خودشناسی
تعداد رای کافی برای امتیازبندی دریافت نشده
پنجمین پیمان
تازه‌ها . پر بازدید
واپسین دگرگونی: یکشنبه، 27 اسفند، 1396
پنجمین پیمان
راهنمای کاربردی رسیدن به استادی
150000 ریال
خرید
شکاک باشید، اما گوش دادن را بیاموزید
شکاک باشید، اما گوش دادن را بیاموزید .
 چکیده
The Fifth Agreement
The Fifth Agreement .
 عنوان به زبان انگلیسی
9789647974950
9789647974950 .
 شابک
نرم
نرم .
 نوع جلد
۱۶۸
۱۶۸ .
 تعداد صفحات
دوم
دوم .
 نوبت چاپ
شنبه،  11 ارديبهشت،  1395
شنبه، 11 ارديبهشت، 1395 .
 تاریخ نشر
۱۱۰۰ نسخه
۱۱۰۰ نسخه .
 شمارگان
رقعی (۱۴.۵×۲۱)
رقعی (۱۴.۵×۲۱) .
 قطع
فارسی
فارسی .
 زبان
شرح و توضیحات

دُن میگل و دُن خوزه روییز در این اثر کاربردی، هوشیارانه کتاب را با بازتعریف نمادها و اهلی شدن انسان آغاز می‌کنند: آدمی با ضمیری پاک و پذیرا دیده به جهان می‌گشاید و در جریان رشد، نمادها را می‌آموزد و روح پاک و معصومش هر آنچه را مادر و پدر به عنوان نخستین پرورندگان و بعدها آموزگاران و اطرافیان به او می‌گویند، باور می‌کند. در این فرایند، انسان گرایش‌های طبیعی خود را از دست می‌دهد، چرا که توافق‌های پنهان، او را به این باور رسانده‌اند که باید بیرون از خود به دنبال واقعیت و شادی حقیقی بگردد.سپس توضیح می‌دهند که نمادها ساختۀ بشر هستند و فقط تا اندازه‌ای، از حقیقت برخوردارند که انسان‌ها در بارۀ آن‌ها توافق کرده‌اند. نویسندگان بر این باورند که همۀ انسان‌ها برای درک حقیقت برنامه‌ریزی شده‌اند و برای ابراز حقیقت نیازمند زمان هستند و ابراز این حقیقت، هنر اصلی انسان است. آن‌ها نمادها را تفسیر آدمی از حقیقت می‌دانند که در واقع فقط می‌توانند حقیقتی نسبی را از جهان به انسان دهند، اما برای درک حقیقت باید آگاه بود؛ آگاهی درهای امکان را به روی آدمی می‌گشاید تا او هنرمند واقعی زندگی خود شود. آنان در ادامه سه مهارت هنرمند را چنین برمی‌شمارند: مهارت در آگاهی، مهارت در دگرگونی و مهارت در عشق.

پس از بیان این مفاهیم، دُن میگل و دُن خوزه چهار پیمان پیشین - کلام خود را پاک کنید، هیچ چیزی را به خود نگیرید، فرضیه‌بافی نکنید و همیشه نهایت کوشش خود را بکنید - را با نگاه و بیانی نو مرور می‌کنند. آن‌ها معتقدند که با درک این چهار پیمان شگفت‌انگیز و تمرین و کاربرد مداوم آن‌ها در زندگی، راه برای پیام خردمندانۀ دیگری باز می‌شود که معجزه‌ای شگفت‌انگیز را به دنبال دارد؛ این پیام به نیروی سحرآمیز شک کردن می‌پردازد. در واقع بخش نخست این کتاب، زمینه‌ساز فهم این پیمان بنیادین یا پیمان پنجم است: «شکاک باشید، اما گوش دادن را بیاموزید.» پدیدآورندگان بر این باورند که به دنبال این آگاهی، فرایند کند اما نیرومند «اهلی‌زدایی» آغاز می‌شود.

در پایان، نویسندگان از زبان تلتک‌ها سه شیوۀ پیام‌رسانی یا سه زبان را در دنیای انسان‌ها معرفی می‌کنند: زبان غیبت کردن (زبانی که همۀ مردم با آن سخن می‌گویند و همان زبان قربانی، یعنی زبان بی‌عدالتی و تنبیه است)، زبان جنگجویان (که بنا بر آگاهی شخص، گاهی حقیقت و گاهی دروغ را ابراز می‌کند) و زبان حقیقت (که منحصر به فرد است، زیرا زبان استاد رؤیاست، هنرمندی که در رؤیا به استادی رسیده است). آن‌ها، ماهرانه با این خبر که تولد انسان، معجزه‌ای بزرگ و پیامی‌ست که با به دنیا آمدن به جهان می‌دهد، کلام خود را به پایان می‌رسانند. دُن میگل و دُن خوزه معتقدند که انسان آن پیام است و باید بکوشد با آگاهی انتخاب کند که پیامی متفاوت و منحصر به فرد به جهان برساند. در واقع این کتاب دعوتی برای اصیل و آزاد بودن و دست‌یابی به خویشتن واقعی‌ست و خویشتن واقعی، اصیل بودن، لذت بردن از زندگی و عشق بودن است.

آرا کاربران: 0
بازدید: 2515
رای: 0
آرا صاحب‌نظران: 0
بازدید: 9
رای: 0
شناسه‌های وابسته
نشانی: تهران - خیابان انقلاب اسلامی، خیابان فخر رازی، پلاک ۲۴
تلفن: ۶۶۹۵۲۰۲۱ - ۶۶۹۵۲۰۲۰
شبکه‌های اجتماعی

17597214
Culture
ایران
پروانۀ بهره‌برداری ویژۀ کلک آزادگان است. برخاسته از ( وی‌آی‌تی هیدروژن ۰.۹.۵ )
پارسی